Skip to content

Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa arrow Birimlerimiz arrow Laboratuvarlar

LABORATUVAR HİZMETLERİ

Turhal Devlet Hastanesi laboratuvarları, hastalarımıza en güvenilir sonuçları en kısa sürede vermeyi amaçlamakta ve kapsamlı test menüsüyle kesintisiz olarak hizmet üretmektedir.  Bu faaliyetler, mesai saatleri dışında ve resmî tatil günlerinde ise nöbetçi personel marifetiyle acil servise endeksli olarak sürdürülmektedir.

 Laboratuvarlarımız, Biyokimya, Mikrobiyoloji, Hematoloji, Seroloji, Hormonlar ve Kan Bankası alanlarında 2 uzman doktor, 1 kimyager, 1 biyolog,16 teknisyen ve 2 hemşireden oluşan personeli ile kalite kontrol programlarına ve performans değerlendirmelerine tâbi olarak hizmet vermektedir.

Cihazlarımız, gelişen tıbbî teknolojiye uygun olacak ve yeni testlere imkân verecek nitelikte devamlı olarak yenilenmektedir. Test sonuçlarının güvenilirliğini sağlamak bakımından çok önemli olan laboratuvar cihazlarının kalibrasyon işlemleri, belli aralıklarla ve rutin olarak uzman ekiplerce yapılmaktadır.

 Testler, uzman doktorlarımız tarafından analitik performansı ve doğruluğu etkileyebilecek tüm faktörler bakımından titizlikle incelenerek analiz edildikten sonra onaylanmaktadır.

İlgili üniteler tarafından, kan-numune alma birimi vasıtasıyla laboratuvara yönlendirilen hastalarımıza ait testler, niteliğe göre en geç 2 saat içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

 

           Hangi hastaya ne tür testlerin uygulanacağına ve bu testlerin sonuçlarına dair bilgiler, hastanemizde kurulu bulunan bilgisayar-otomasyon ağı yoluyla ilgili birimlere ulaştırılmaktadır. Hastalarımız isterlerse, tedavileri ile ilgilenen birimlerden bu sonuçları doküman halinde alabilmektedirler. Bu sistem sayesinde, hastalarımızın daha önceki gelişlerinde hastanemizde ne tür bir tedavi gördükleri, kendilerine uygulanan testler vb. bilgiler devamlı olarak muhafaza edilmekte ve genel sağlık durumlarının kontrol edilebilmesi sağlanmaktadır.

 

Aile Hekim Sorgulama

Aile Hekimi

 Aile Hekimliği Nedir?


Organ Bağışı

Her Bağış Yeni Bir Hayat

Sağlık Köşesi

Dumansız Hava Sahası

 Başhekimlik

Hastanemizde Hekiminizi Seçebilirsiniz.

Bebek Dostu Hastane

Hava Durumu

TOKAT

Ziyaretçi Sayacı

Bugün17
Dün246
Bu Hafta17
Bu Ay6295
Toplam348605